top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPrawnicy Online

Legalna bukmacherka, czyli jak wygrać i nie stracić.

13% - tylu dorosłych Polaków wg TNS OBOP chociaż raz w życiu obstawiło bukmacherski zakład sportowy. Firmy bukmacherskie z roku na rok przyciągają coraz więcej nowych klientów. Wpływa na to atrakcyjna oferta oraz chęć zdobycia pieniędzy w szybki sposób. Polacy przeznaczają na to 5 mld złotych, lecz zaledwie część tej kwoty zostaje w polskich legalnych firmach bukmacherskich.


fot. Shutterstock.com

Od 1 kwietnia 2017 r. Polacy mogą grać u firm posiadających licencję Ministra Finansów. Obecnie w Polsce działa 9 takich firm, jednak wielu graczy nadal preferuje grać u nielegalnych, zagranicznych firm. Wpływa na to fakt, iż legalni bukmacherzy od każdego kuponu odprowadzają 12% podatek, czyli jeśli gracz zdecyduje się obstawić 2 zł to w rzeczywistości kwota, za którą gra kupon wynosi 1,76 zł.


Nielegalne obstawianie zakładów sportowych jest przestępstwem skarbowym. Polski ustawodawca wprowadził odpowiednie kary za grę u firm bez licencji, tj. kara zapłata sumy z wygranych gier niepomniejszona o kwotę wkładu (jeśli gracz obstawił 2 zł, a wygrał 4 zł to zabierane jest 4 zł) oraz kara grzywny do 120 stawek dziennych (stawka dzienna wynosi od 70 do 2800 zł). Zrezygnowano z kary pozbawienia wolności, ale wyłapywanie przestępców cały wzrasta.


Ograniczenie liczby firm bukmacherskich przez państwo nie ma wpływu tylko na budżet, bo to właśnie z pieniędzy z odprowadzonego podatku prowadzone są inwestycje. Legalni bukmacherzy wychodzą do klientów z nowymi ofertami, więc jeśli już decydujemy się na grę, korzystajmy z firm posiadających licencję MF. Dzięki temu zachowamy naszą wygraną oraz nie narazimy się na kary.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page